nekuřácké restaurace


Potřebujete poradit? info@nekuracke-restaurace.cz     
mapka Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
vyhledávání restaurací podle kriterií

může obsahovat text

město

městská část

TV     projekce     zahrádka


27.07.2011 - pavelkova [banan.cz]
Kuřáci, kteří se chytsají na dovolenou za hranice, by si nejprve měli zjistit, jak je na tom jejich cílová destinace se zákazem kouření. Jedna zapálená cigareta totiž může v některých zemích přijít draho. Jeden z nejpřísnějších zákonů má Španělsko. Kouřit se tu nesmí v restauracích, barech, ani na dikotékách. Tomu kdo nařízení poruší hrozí pokuta od 750 až do 15milionů korun. Španělská vláda očekává, že díky tomuto zákonu by příští rok mohlo přestat s kouřením až 3 miliony Španělů.
komentářů (0)
19.07.2011 - pavelkova [banan.cz]
povoleno.jpg
Zákazy kouření jsou čím dál populárnější i v Čechách. Kuřáci za cigaretou utíkají většinou ven, ovšem například v letadle, na pracovní poradě nebo v nemocnici není kam odběhnout. Kromě toho existuje spousta míst, kde díky zákonům kouřit nelze vůbec. Elektronická cigareta Vám vrací nikotin všude tam, kde zrovna dostanete chuť. A přitom neobtěžujete své okolí a neporušujete české protikuřácké zákony, jak se dozvíte na konci tohoto článku.
komentářů (1)
08.07.2011 - pavelkova [banan.cz]
129757730.jpg
Poslanec Boris Šťastný bojuje za práva nekuřáků v Česku už roky a jeho cílem je úplný zákaz kouření ve veřejných prostorách včetně restaurací. Nezakouřené restaurace jsme mohli mít už téměř rok, kdyby poslanci schválili jeho poslední novelu tabákového zákona beze změn. Jenže místo toho jsme se dočkali pouze informačních nálepek na dveřích podniků. Boris Šťastný se však v boji proti tabáku na veřejných místech nevzdává a připravuje další novelu. „V jejím prosazení jsem optimističtější než dřív,“ říká poslanec.Již delší dobu upozorňujete, že nejste spokojen se současnou právní úpravou kouření na veřejných místech. Proč? Já jsem byl hlavním navrhovatelem současné novely takzvaného tabákového zákona, který se zabývá ochranou nekuřáků ve společnosti. Touto novelou se podařilo prosadit hodně změn k lepšímu, přesto s některými věcmi nemůžu být spokojen. Za nejdůležitější problém pokládám fakt, že u nás stále zůstávají nekuřácké restaurace. Můj původní návrh, který počítal s úplným zákazem kouření v restauracích, byl bohužel přehlasován pozměňujícím návrhem jednoho z poslanců.
komentářů (0)
01.07.2011 - pavelkova [banan.cz]
4273-web-7c8988.jpg
Protikuřácký zákon, jaký už platí v anglii, Francii, Kanadě či v Irsku a který úplně zakazuje kouření v nejen restauracích, barech ale i na veřejných prostranstvích se u nás zatím nechystá. ,,Od 1.7 2010 je u nás provozovatel zařízení společného stravování povinen rozhodnou, zda je v jeho restauraci povoleno, či zakázáno kouřit" upozorňuje mluvčí ministerstva zdravotnictví. Samolepka u vchodu do restaurace ukazuje zda zda se kouřit smí nebo ne. Pokud tam není, hrozí provozovateli pokutra až 5000kč. ,,Teď po roce platnosti této novely zanalyzijeme, jak se zákon osvědčil, a po té znova otevřeme debatu o dalším rozšíření ochrany nekuřáků. " říká poslanec a místo předseda Boris Šťastný. Jeho návrh na úplný zákaz kouření v restauracích nenašel před 2 lety Senátu dostatečnou podporu. Češi by přitom zákaz kouření v restauracích uvítali. Podle průzkumu společnosti je pro zákaz kouření 49% a proti 35%.
komentářů (0)
<<  < 2 3 4 5 6  >   >>
Rychlé vyhledávání:

banan webhosting

facebook twitter