Kouření za volantem ano či ne?

old/kouri-ruka-v-aute-profi-4b10e2c3a3657-275x173.jpg

Kouříte rádi za volantem? A už jste někdy zvažovali co se může stát nejen Vám, ale i lidem okolo Vás?

Kouření patří mezi pátou nejnebezpečnější věc za volantem. Přehlídneme - li, že díky kouření auto ne zrovna pěkně voní, ale také to, co se může během vychutnávání si cigatery stát, tak vlastně lidé si kouří ve svém soukromí, což by nikoho nemělo obtěžovat, ale co se jim může během několika málo sekund stát? A ne jen jim.

Všemožné boje o zákazu kouření na jakýchkoliv místech se stále projednávají, ale proč se nemluví o zákazu kouření v autě, které veze třeba děti? Bylo zjištěno, že cigareta odvádí pozornost více jak telefonování.

 

Díky tomu, že si lidé v autě zapálí, a že pět sekund nevěnují řízení pozornost tak jak by měli se může někdy pekelně vymstít. Můžeme se už jen domnívat, co se stalo řidiči, který na rovné cestě z ničeho nic vpálil do stromu či do auta v protisměru a ublížil tak nejen sobě. Třeba takový nedopalek vyhozený z okna někde v lese může být příčinou požáru, nebo co dokáže nedopalek, který upadne na sedačku či pod nohy?

Odpovědi na tyto otázky nejsou zrovna přívětivé, ale stále jsou mezi námi odpůrci kouření, kteří se snaží bojovat o zákaz kouření v autech.

V Itálii tento zákon funguje, a každý, koho policie nachytá s cigaretou v autě zaplatí v přepočtu až 6300 Kč.

 

Pokud si tedy v autě zapálíte uvědomte si , že porušujete zákon. Stejně tak vyhozením jakéhokoliv sebemenšího dpadku.