Restaurant-cafe U Týna

old/p1020462.jpg

Restaurant U Týna je na Staroměstském nám.v č.15- přímo pod Týnským chrámem. Je v přízemí domu U bílého jednorožce již od středověku. Restaurace má 30 míst uvnitř a téměř stovku v podloubí a předzahrádce. Vnitřní restaurace- jednoprostorová- je nekuřácká. Jídelní lístek zahrnuje převážně jídla české kuchyně a množství salátů,minutky, ovocná jídla a moučníky.

Restaurace má jednu pozoruhodnost. Majitel a provozovatel je současně zahradníkem. V obci Roblín u Radotína vlastní zahradnictví v prostoru CHKO Český kras. Zde se pěstuje a denně dodává veškerá zelenina, ovoce a koření jen pro potřeby této restaurace a to na mnoha hektarech zemědělské půdy, ve foliovnících , pařeništích
i na venkovních záhonech a v sadě.
Všechna produkce je v biokvalitě, pěstovaná na nádherných kompostech vlastní výroby. Na připojeném obrázku je vyobrazena jedna z každodenních dodávek.Podávané velké porce salátů z této zeleniny jsou nepřekonatelně kvalitní. Všechna jídla jsou ochucena a kořeněna čerstvým kořením také z vlastní produkce. Zmrzlinové poháry a ovocná jídla jsou připravována z vlastního, denně dováženého čerstvého ovoce v mnoha druzích.
Po dobudování zázemí-Dvora bílý jednorožec Roblín, uvažujeme i se zavedením
výroby bio jehněčího masa. Přiďte ochutnat a posuďte sami!
.

Komentáře