Cigarety rozhodují i ve vztahu

V rámci Mezinárodního dne proti kouření provedla německá společnost výzkum týkající se výběru partnera. Průzkumu se zúčastnilo dva tisíce oslovených a výsledky byly překvapující.

Naprostá většina oslovených při výběru partnera preferovala, aby budoucí protějšek nekouřil. Tento fakt byl i u kuřáků, což může mít za následek podvědomé nutkání skoncovat s kouřením. Podle žen - kuřaček, toto opravdu funguje, jelikož jsou ženy mnohem více vstřícnější ve vztahu a dělají větší ústupky než muži. Ti jsou právě méně ochotni kvůli ženě přestat kouřit než naopak

Nejhůře a poměrně emotivně byly oběma pohlavími hodnoceny kouřící těhotné ženy a matky.


Jako nejodpornější uvedli dotázaní těhotné kuřačky a kouřící matky v blízkosti svých dětí.

Předělat kuřáka není snadná věc:
Podle odborníků není vůbec jednoduché předělat kuřáka na nekuřáka. Navíc, když je ve vzhtahu kuřák s nekuřákem bývá častým sporem právě kouření. Nejhůře můžete udělat, když začnete kuřáka nutit, aby s kouřením přestal. Mnohdy se stává, že účinek tohoto jednání je opačný.
Každý vztah by měl být založen na vzájemném porozumění a kompromisech, proto nutit partnera do něčeho, co nechce, prostě nemá smysl. Je to podobné jako nutit člověka, aby se vzdal svého oblíbeného jídla.