Jak ovlivňuje kouření životní styl mladých mužů na počátku 21. století

old/old-us-soldiers-smoking0.jpg

Cílem studie bylo zjistit jaké to je mezi kuřáky a nekuřáky vojenské služby. Byli podrobeni testům mladí muži, kteří se zúčastnili anonymnímu dotazníku.

Zkoumaných respondentů bylo 104 a jen 83 z těch odvážnějších mladíků podstoupili preventivní vyšetření pro své vlastní potřeby a zbylá menšina jen podala výpověď a šla na besedu. Výsledky jasně ukázaly, že 50% zkoumaných mužů je závislá na nikotinu a častěji pijí kávu než nekuřáci. Také je velká souvislost s alkoholem, kde kuřácí více pijí víno, destiláty a pivo. Právě v těchto chvílích se stává závislostí, že u každé skleničky rádí potahují dým cigaret.

Návštěvnost podniků, kde se stále kouří a kde si můžou vychutnat svou cigaretku u zlatého moku, se zvyšuje. Většina z dotázaných se ráda opíjí. Samozřejmě se zvyšuje i riziko požití navykových látek a to nejvíc marihuany. Mnoho kuřáků vyměnilo cigaretu za slavného a nelegalního  jointa. Také u kuřáku bylo prokázáno, že měli dřív pohlavní styk a měli více partnerek než nekuřáci a to o celé 2%. Zvláštním důkazem byl výsledek, kde cigarety neovlivňují body mass index mužů, kuřáci mají v průměru s nekuřáky stejnou pohybovou aktivitu.


Závěr
zní, že kouření značně ovlivňuje jedince a jeho styl života. Kuřák si vždy najde chviličku, aby si mohl dát cigaretu i když mu ujíždí autobus před nosem. A proč kouří vojáci asi všichni víme.