Být bio nebo nebio Restaurace Zahrada

old/restaurace0.jpg

Již rok funguje jedinečná restaurace Zahrada v Teplicích.Ve své nabídce má pro někoho dosti neobvyklá jídla.Pro zákazníky s různými typy diet a životních stylů, jako je makrobiotika, vegetariánstvý či veganství je dlouho hledanou oázou v Teplicích. Problém je ve vnímání slůvka - označení bio...

Vaří se zde z 50% z bio potravin a jiných kvalitních pro restaurace dosti neobvyklých surovin a to je kámen úrazu.
Ne však pro zákazníky, kteří tento druh restaurace hledali ale pro širší veřejnost, která nemá moc ponětí o tom co se zde vlastně nabízí a mylně si restauraci spojuje s vegetariány nebo drahým podnikem.

Samozřejmě tomu tak není.

Jsme restaurace, která klade důraz na kvalitní a čerstvé a dostupné suroviny. Samozřejmě vaříme i maso, nejsme výhradně vegetariánská restaurace jak se na první pohled může zdát.

Naší specialitou jsou mimo jiné i bezlepkové, makrobiotické, veganské a vegetariánské minutky i hotová jídla.

Denně vaříme polední menu, kde je vždy výběr ze tří zdravých jídel a v jednom z nich  je zastoupeno maso (bezlepkového, makrobiotického, vegetariánského ale i fitness jídla)

Používáme celozrnnou mouku, přírodní cukr, zařazujeme bio potraviny.

Nepoužíváme polotovary, koření s glutamáty a konzervačními přísadami a látky podporující chuť, klasickou strouhanku nahrazujeme kukuřičnou nebo Hraškou...

No řekněte, taková palačinka s celozrnné mouky s pečenými jablky s medem nebo kuřecí steak se sýrovosezamovou krustou s brambory s česnekem, slaninou a tymiánem..neláká vás to?
A to vše v krásném prostředí nekuřácké restaurace, jediné svého druhu v České republice?

Toto je jen zlomek toho co děláme,
jednou za 14 dní u nás můžete ochutnat i čerstvé sushi.

Protože "co děláme, děláme s chutí.."

www.restaurace-zahrada.cz

 

Komentáře