Elektronická cigareta: konec zákazu kouření v Čechách

old/povoleno.jpg

Zákazy kouření jsou čím dál populárnější i v Čechách. Kuřáci za cigaretou utíkají většinou ven, ovšem například v letadle, na pracovní poradě nebo v nemocnici není kam odběhnout. Kromě toho existuje spousta míst, kde díky zákonům kouřit nelze vůbec. Elektronická cigareta Vám vrací nikotin všude tam, kde zrovna dostanete chuť. A přitom neobtěžujete své okolí a neporušujete české protikuřácké zákony, jak se dozvíte na konci tohoto článku.

Trable s kouřením v uzavřených prostorách

Řada kuřáků se již rozhodla nekouřit doma, v kanceláři ani v autě. Když si zapálíte kdekoli vevnitř, tak koberce, sedačky, oblečení nebo matrace okamžitě načichnou typickým zápachem, kterého se budete těžko zbavovat. Namísto bílých zdí se časem objeví zažloutlý povlak. Kuřácký zápach dokonce dokáže snížit hodnotu bytu při prodeji. Všudypřítomný zatuchlý pach cigaretového kouře nevoní často ani samotným kuřákům. A v neposlední řadě stále hrozí riziko nechtěného propálení sedačky, koberce nebo jiného vybavení.
 elektronická cigareta

Když je nikotíin silnější

Nekuřáci si ani nedovedou představit, jak obtížné je někdy zahnat tu palčivou chuť na nikotin, kterou musí kuřáci každou chvíli překonávat doma, při práci nebo mezi lidmi. Sice se věnujete jiné činnosti, ale myšlenky každou chvíli odběhnou směrem k cigaretě. Až to kuřák nevydrží, prohrává vnitřní boj, zastavuje práci nebo film a běží si honem zapálit. Nikotin opět vyhrál.

Kuřák raději ani nepočítá o kolik času ho každý den cigareta okrade. A přitom v součtu to za týden už dělá pěkných pár hodin, které byste mohli věnovat úplně jiným činnostem. Většina z nich je určitě efektivnější, výnosnější anebo příjemnější než neustálé postávání u popelníku.

Zákaz kouření překonává elektronická cigareta elegantně

Elektronická cigareta je revoluční cestou na Vaší nikotinové pouti životem. Elektronická cigareta totiž namísto hoření tabáku vypouští čistou nikotinovou páru. Vzniká sice oblak který je na první pohled podobný kouři, ale nezapáchá, neškodí zdraví a neomezuje ostatní lidi v místnosti.

Elektronická cigareta neobsahuje tabák a nepoužívá oheň ani hoření. Elektronický kouř obsahuje tři hlavní součásti – vodu, čistý nikotin a potravinářský propylen glykol používaný například i ve zmrzlinách nebo na divadelní kouřové efekty.

Výpary z elektronické cigarety se ve vzduchu rychle rozplynou a nezanechávají v místnosti žádný zápach. Díky elektronické cigaretě skutečně můžete kouřit kde chcete bez strachu, že Váš byt bude po ránu vonět jak popelník.

Elektronická cigareta zpět do restaurací

Jakmile zjistíte, jak otevřeně dokážou lidé přijímat elektronickou cigaretu a její čistou nikotinovou páru bez emisí, otevřou Vám nejen své domovy. Restaurace a kluby, které jsou nuceny k zákazu kouření naším protikuřáckým zákonem, Vám konečně budou moci povolit kouření ve svých prostorách. Zvláště když zjistí, že elektronická cigareta nevydává žádný zápach a neomezuje ostatní návštěvníky pasivním kouřením.
sada

Kuřte elektronickou cigaretu pod cedulí zákaz kouření


Elektronická cigareta nevydává žádný kouř, jenom nikotinovou páru. Proto ji můžete kouřit klidně i v kanceláři přímo pod kouřovým čidlem. Omezovat Vás nebudou dokonce ani ve firmách, které dnes vyhánějí kuřáky ven z budovy, či dokonce potupně až za bránu areálu. Parky, autobusové zastávky, vysokoškolské budovy, supermarkety, to vše jsou místa kde dnes je často platí zákazy kouření, ale pro Vás platit nebudou. V řadě případů ven jít ani nemůžete. Například v letadle Vám asi okénko neotevřou. Kolikrát jste zažili, že se porada nečekaně protáhla a na kuřáckou přestávku se zapomnělo? Anebo v nemocnici si mnoho pacientů nemůže jednoduše odběhnout na cigárko. Elektronická cigareta je Vaší vstupenkou do všech těchto míst.

Zákony zakazujíci zákaz kouření pro Vás neplatí

Kouření na veřejnosti upravuje zákon č. 379/2005 Sb. Přímo v § 1 tento zákon stanoví, že se týká opatření směřující k ochraně před škodami na zdraví působenými tabákovými výrobky, alkoholem a jinými návykovými látkami.

Tabákové výrobky jsou specifikovány v zákoně 344/2003 Sb. a jsou vyjmenovány v jeho příloze č.1. Tato příloha však nic podobného elektronické cigaretě neuvádí. Tudíž elektronická cigareta není tabákovým výrobkem! Proto ani její používání nemůže být omezováno protikuřáckým zákonem.

elektronická cigareta