Kouření – zabiják sexuální touhy

old/s-1262777479.jpg

Pokud kouříte, možná vás někdy napadly podobné otázky: „Jaké může mít kouření vliv na sexuální život?“ „Můžou být cigarety příčinou problémů s erekcí, které v poslední době pozoruji?“ „A mohl by se můj sexuální život zlepšit, kdybych přestal kouřit?“

 

Pravdou je, že kouření má opravdu na sexuální život negativní dopad. Tomuto tématu se v posledních dvaceti letech věnovala řada studií. Výsledkem bylo zjištění, že kouření opravdu může vést až k problémům s erekcí.

 

  • Ve studii lékařů z Bostonské univerzity bylo zjištěno, že mezi muži s erektilní dysfunkcí je téměř 80 procent kuřáků.

  • U kuřáků je také možné zjistit snížený průtok krve penisem. Podle autorů je kouření hlavní příčinou impotence v USA.

  • Kouření také snižuje plodnost, u kuřáků bývá snížený počet spermií i zhoršení jejich pohyblivosti

kouření a vliv na sexuální život

Nikotin a erekce?

Nikotin obsažený v cigaretách je látka, která zužuje cévy a omezuje průtok krve. Při dlouhodobém užívání, pokud člověk kouří několik let, dochází k poškození stěny cév. Erekce u mužů závisí především na stavu cév a na průtoku krve a proto nás nemůže překvapit, že se kouření negativně odrazí i na kvalitě erekce. Tuto domněnku opakovaně potvrzovaly i studie zabývající se tímto tématem.

Bylo zjištěno, že už dvě cigarety denně mohou způsobit znatelné ochabnutí erekce.

Problémy s erekcí ale mají kromě kouření i další příčiny. Mezi ty nejčastější patří stres, vysoký krevní tlak, cukrovka, alkoholismus a stav po operaci prostaty.

Když už to není co to bývalo...

A jak by se měli muži nebo jejich partnerky zachovat v případě, že se problémy s erekcí objeví?

Důležité je problém nepřehlížet, ale spíše si uvědomit, že jde o varovný signál, který by nás měl upozornit, že s naším tělem není něco v pořádku.

Příčinu erektilní dysfunkce může odhalit jedině podrobné lékařské vyšetření. V závislosti na příčině je pak možné zvolit vhodnou léčbu. Je ale zcela zbytečné, aby se muž svého sexuálního života vzdal a na problém rezignoval.

Partnerka hraje v této chvíli také velmi důležitou roli, je důležité její porozumění a povzbuzení muže k tomu, aby se odhodlal problém řešit.