Chcete se chlubit pleší na hlavě? Pak začněte kouřit!

old/picard04.jpg

Zdravotní rizika vyplývající z kouření cigaret znají už i malé děti. Vědci v posledních letech přišli na další šokojící následky kouření...

Díky zlozvyku jménem kouření se můžete rozloučit s bujnou hřívou, zuby a dobrou pamětí. Za prvé se cigarety podepíší na vaší pokožce, přihrají vám vrásky i žlutavý nádech kůže a to po celém těle. Navíc kouření ničí vlasové folikuly, omezuje jejich zásobení krví, čímž zrychluje řídnutí vlasového porostu. A aby toho nebylo málo, kromě toho, že coby kuřáci budete vrásčití, zažloutlí a plešatí, vám budou též scházet zuby.

    Vzhledem tedy svou vyvolenou příliš neuhranete, můžete ji ale zkusit oslnit svými postelovými výkony, výdrží a skalní erekcí. Tedy v případě, že vám to opět nepřekazí cigarety. Moc šancí však mít nebudete, protože podle lékařských statistik trpí více než polovina kuřáků poruchou erekce. Na druhou stranu vás může těšit, že jakmile típnete poslední cigaretu, máte devadesátiprocentní šanci, že se váš penis dostane zpátky do kondice. Kromě toho ovlivňují cigarety negativně i libido. A jako bonus navíc snižují i kvalitu spermií, takže rapidně klesá vaše schopnost počít potomka.

    Zakládáte si na své mozkové kapacitě? Užívejte si ji, dokud ještě můžete. Kuřáci totiž mají tenčí šedou kůru mozkovou... Podle výzkumu kuřáci měli určité oblasti kortexu významně tenčí než nekuřáci. A čím déle kouřili, tím bylo zeslabení výraznější. K podobným změnám v mozkové kůře dochází i u lidí, kteří jsou závislí na drogách nebo trpí některými duševními poruchami a je jimi podle vědců postižena schopnost rozhodování, kontrola impulzivního chování, paměť nebo pevná vůle.

    Nestačí-li vám ani jedno z uvedených rizik, můžete přestat kouřit jen kvůli svému dobrému pocitu a pozitivnímu naladění. Podle vědců se vám totiž poté, co přestanete kouřit a zbavíte se abstinenčních příznaků, rapidně vylepší nálada a stoupne pocit spokojenosti se sebou samými. Kouříte-li tedy, abyste neměli depresi nebo netrpěli úzkostí, mnohem lepšího efektu dosáhnete, když cigarety naopak navždy odložíte.