Japonská restaurace & sushi bar "Made in Japan", s adresou v Rytířské ulici v centru Prahy.

315/130815-0378.jpg

Koncept restaurace je postaven na moderní japonské kuchyni s asijskými prvky. Menu obsahuje bohatý výběr pokrmů ze syrových ryb, japonských polévek, nudlových specialit, různých variant pečených mas včetně vegetariánských pokrmů a salátů. Sushi a sushi sety tvoří také podstatnou část pečlivě sestaveného menu. Součástí interiéru je i „open kitchen“ – otevřená kuchyň, kde se nabízí možnost pozorovat sushi mistra přímo při přípravě pokrmů a tím i zhodnotit kvalitu a čerstvost jednotlivých surovin.

Aktuální novinkou v menu je love sashimi – plátek syrové ryby plněný sushi rýží s japonskou majonézou, okurkou a orange tobikkem (kaviár z létající ryby). K dispozici je ve třech variantách – s lososem, tuňákem nebo máslovou rybou (butter fish).

K oblíbenému konceptu restaurace (ve stylu nedělního brunche) patří Šťastná středa „all you can eat and drink“, který zahrnuje neomezenou konzumaci sushi, japonských specialit a dalších pokrmů z menu včetně českého piva, japonského saké a nealkoholických nápojů. Cena na osobu je 1 200 Kč.

Restaurace také pravidelně organizuje sushi exkurze neboli soukromé ochutnávky sushi, v rámci kterých se zájemci dozví zajímavosti, zvyky a tajemství japonské kuchyně. Součástí je i možnost připravit si vlastní sushi. Restaurace byla otevřena v roce 2002. Kapacita restaurace pojme v přední části 24 a v zadní části 12 hostů.

Komentáře