Čeští restauratéři lákají nekuřáky a rodiny s dětmi

P r a h a, 17. července 2014 - Přístup majitelů restaurací v České republice se za posledních několik let markantně změnil. Restauratéři si začínají stále více uvědomovat kupní sílu hostů, kteří nechtějí navštěvovat zakouřené prostory a s tím i nutnost mít oddělené nekuřácké prostory, nebo dokonce zcela nekuřáckou restauraci.

V rámci své neziskové činnosti provozuje organizace Czech Website portál www.nekuracke-restaurace.cz, který umožňuje majitelům a provozovatelům restauračního businessu zdarma vložit podnik do databáze, přes který jej následně vyhledávají zákazníci podle regionů.

„V současné době je v databázi přes 1300 aktivních podniků, jen za poslední týden vložilo svůj profil 200 restaurací,“ říká Tomáš Ležoň, předseda neziskové organizace a dále pokračuje: „denně přes portál www.nekuracke-restaurace.cz vyhledává kolem 130 hostů. Z toho vyplývá, že trend navštívit nekuřácký prostor narůstá.“

Portál v současné době prošel kompletní rekonstrukcí, dostal nový grafický kabát a přibyla celá řada nových funkcí. Podniky mají možnost přidat fotografie restaurace, nebo jídelníček, samozřejmostí je vyhledávání podniku vůči poloze zákazníka.

 

A co se chystá v nejbližší budoucnosti?

„V tuto chvíli pracujeme na systému certifikací jednotlivých restaurací a ověřování vložených údajů a propojení s oborovými partnerskými projekty,“ říká Tomáš Ležoň.

 

 

Czech Website o.s.

Nezisková organizace podporující vybrané vzdělávací, charitativní a další neziskové internetové projekty. Snaží se pomáhat zpřístupnit internetové služby segmentu uživatelů, pro které by byly jinak těžko dostupné, nebo zcela nedosažitelné. V současné době spravuje portfolio, které čítá desetitisíce uživatelů na různých neziskových projektech, mezi které patří například freehosting pro neziskové organizace, vyhledávací portály a podobně. V současné době nabízí v rámci českého internetu jedinečnou službu – vyhledání nekuřácké restaurace v ČR.