Grilované speciality v hotelu

Restaurace Hotel Motorsport
old/dsc-0118.jpg

Nově otevřená restaurace Hotelu Motorsport spolu se šéfkuchařem Tomášem Cecavou vás zve na speciality mezinárodní gastronomie.

Hotel Motorsport otevřel novou restauraci, která láká hlavně na steaky, spare ribs a jiné grilované speciality. Šéfkuchař Tomáš Cecava vybral pro čtenáře TopTepu čtyři letní grilované pokrmy, které si nesmíte nechat ujít!

Až před vás postaví MIX GRIL složený z vepřových žeber Spare ribs, steaku z hovězí svíčkové Rio Grande, kuřecího steaku nadívaného bylinkovým sýrem a sušenými rajčátky v jihotyrolské sušené šunce, opečené libové slaninky, grilovaného kukuřičného klasu, bramborových dolarů, hranolek, tomatových fazolí, sýrové omáčky a smažené cibulky, zaručeně neodoláte! Porce jak pro Otesánka je ideální pro horký letní večer, kdy se dřív než po půlnoci spát nechodí a hlad tak přijde i v pozdních hodinách.

Žebírka SPARE RIBS to jsou masová vepřová žebra s lehce pálivou krustou a dijonskou omáčkou. Pro milovníky ryb je připraven GRILOVANÝ LOSOS posazený na jemném listovém špenátu a opečenými cherry rajčátky a růžičkou citronu.
Pokud hledáte motorkářskou klasiku, pak doporučujeme DUCATI FILET STEAK (viz. foto 1). Vysoký, jemně marinovaný hovězí steak s grilovanou zeleninou a chilli salsou skvěle doplní atmosféru burácejících motocyklů.

Hotel Motosport najdete na adrese Na Šípu 189, 664 81 Ostrovačice, jen 15. min jízdy po D1 směr Praha, exit Kývalka
, tel.: +420 530 505 205, tel.: +420 546 427 282(283).

www.hotel-motorsport.cz , www.ubytovanivbrne.eu

Komentáře