Portál Cestovatel.cz podpoří provozovatele nekuřáckých restaurací

old/cestovatel.jpg

Internetový portál Cestovatel.cz podpoří majitele a provozovatele nekuřáckých podniků zejména v menších městech a obcích tím, že jim nabídne možnost uveřejňování krátkých článků, ve kterých se mohou zviditelnit. Protože Cestovatel.cz je portál především cestovatelský a nikoli gastronomický, měly by články obsahovat alespoň stručnou informaci o tom, jaké zajímavé cíle je možné navštívit v okolí. Pokud se nekuřácký podnik nachází v blízkosti místa, o kterém již na Cestovateli vyšel článek, informaci vložíme do článku ve zvláštním rámečku.

Najít nekuřácký podnik ve velkém městě je někdy sice těžké, ale nikoliv nemožné. Mnohem horší je situace v menších městech a obcích. Pomineme-li všechna zdravotní rizika, o kterých byly popsány tuny papíru, tak stavit se během služební cesty někde na oběd, dost často znamená celý zbytek dne za sebou táhnout nelibý odér. Totéž samozřejmě platí i pro nedělní rodinný výlet, nebo prostou chuť na víkendové akci někde večer posedět. Není tak málo těch, kteří raději počkají hodinku v nádražní hale s kelímkem z automatu, nebo lahví nějakého pití ze sámošky naproti, místo toho, aby zašli na jedno orosené do zakouřené nádražní restaurace.

Rozhodli jsme se proto, že na portálu Cestovatel.cz podpoříme majitele a provozovatele nekuřáckých podniků tím, že jim nabídneme možnost uveřejňování krátkých článků, ve kterých se mohou zviditelnit. Protože Cestovatel.cz je portál především cestovatelský a nikoli gastronomický, měly by články obsahovat alespoň stručnou informaci o tom, jaké zajímavé cíle je možné navštívit v okolí. Pokud se nekuřácký podnik nachází v blízkosti místa, o kterém jsme již na Cestovateli psali, je možnost propagace ještě jednodušší. Napište nám a my informaci v rozsahu cca 10 řádků vložíme do článku ve zvláštním rámečku.

Protože restaurace a ve velkých městech se nemusejí obávat toho, že by přišly o zákazníky tím, že se stanou nekuřáckými (spíše naopak), budeme v rámci našeho projektu upřednostňovat ty, které se nacházejí mimo krajská města. V krajských městech podpoříme nekuřácké restaurace a kluby, které pravidelně dělají něco pro cestovatele (výstavy, promítání, cestovatelská knihovna,…).

Autory, kteří nám dodají kvalitní článek, který nebude primárně věnovaný restauracím, ale například formou tipu na výlet bude informovat o zajímavém místě, aktivitě, nebo trase, kde je možné se stavit v nekuřácké restauraci, budeme dle možností drobně honorovat. Stejně tak odměníme i ty, kteří zpracují zprávy o větším počtu nekuřáckých podniků.

Projekt ukončíme v okamžiku, kdy vejde v platnost taková verze protikuřáckého zákona, která jej učiní bezpředmětným. Potom články, které ztratí aktuálnost přesuneme do archivu.

Podrobnější informace o projektu a průběžně doplňovaný přehled databází a vyhledávačů zaměřených na nekuřácké restaurace najdete na http://www.cestovatel.cz/clanky/nekuracke-restaurace/
Pár informací o tom, jak psát článek a v jakém formátu posílat na Cestovatele fotografie, najdete na http://www.cestovatel.cz/clanky/jak-psat-clanek/ Články zasílejte na dresu redakce (at) cestovatel.cz a do předmětu uveďte heslo „nekuřáci“

Portál www.Cestovatel.cz je nejstarší amatérský projekt svého druhu na českém webu. Během více než deseti let své existence dosáhl stabilní vysokou návštěvnost a získal dobrou pozici ve vyhledávačích. Jako nekomerční projekt jej provozuje sdružení Cestovatel, o.s.

Komentáře