Magická zahrada

Restaurant café Magická zahrada je příjemným, netradičním a neobvyklým překvapením v lokalitě jinak poměrně chudé pro podobné gurmánské skvosty. Nachází se v prvorepublikovém domě v Praze 4 na Nuselské ulici a na první pohled zaujme unikátním architektonickým charakterem interiéru i exteriéru, včetně rozlehlé letní i zimní zahrady. Obrovským kladem je klid a pohoda, jež byste v centru jen stěží hledali.

První co vás při návštěvě restaurace Magické zahrady příjemně potěší, je možnost parkování přímo před restaurací. Za zmínku stojí také zajímavý interiér navržený týmem kreativních architektů. Zatímco první místnosti dominuje bar, plný nejrozličnějších likérů, whisek, brandy a rumů. V druhé nekuřácké místnosti, koncipované jako zimní zahrada, vládne poklidná atmosféra. Během chladných a zimních dnů se tak můžete kochat romantickými výhledy do přilehlé zeleně venkovní zahrádky. Kuchyně se specializuje na těstoviny, steaky, ryby a saláty. Jídelní lístek je obměňován třikrát ročně. Na jaře, otevřením letní zahrady, jsou zařazována jídla z venkovního grilu, na podzim je to například zvěřina.
Právě teď v létě si můžete dopřát tuňáka se sardelovou omáčkou s dijonskou hořčicí, marinovaná vepřová panenka prokládaná grilovanými plátky cukety a lilku potíranými česnekovým olivovým olejem anebo biftečky z kančí panenky s liškami restovanými na másle, podávané s teplou brusinkovou omáčkou. Opravdovou specialitou podniku jsou steaky připravované na venkovním grilu, opékané výhradně na dřevěném uhlí. Například lahodné jehněčí kolínko potírané marinádou z olivového oleje, česneku a tymiánu, nebo steak z afrického černého pštrosa se smetanovou pepřovou omáčkou, dekorovaný horkými višněmi. Nelze také opomenout polední menu s možností polévky, ceny začínají již od 89Kč. Ať už si vyberete cokoliv, buďte si jisti, že pokrmy Vám donesené, budou lahodit jak vašim chuťovým pohárkům, tak zraku. Restaurant Magická zahrada lze každému k návštěvě jen doporučit. Oáza klidu a zeleně nedaleko centra Prahy se dnes jen těžko hledá.

Komentáře