Pro úplný zákaz kouření v restauracích je většina lidí

old/quit-smoking-tips.jpg

Podle výzkumu studentů medicíny pátého ročníku první lékařské fakulty Univerzity Karlovy by se z 830 oslovených respondentů vyjádřila většina pro úplný zákaz kouření v barech a restauracích.

Další skupina studentů zkoumala vliv pasivního kouření na skupinu zaměstnanců. Vliv pasivního kouření na zdraví se neprojevil pouze u dvou z celkového počtu 25 což je velmi znepokojující. Tento fakt potvrdila i Eva Králíková, odbornice na nemoci z kouření v rozhovoru pro idnes.cz.

Nemusíme být kuřáci, aby nám cigaretový kouř způsobil stejné zdravotní problémy, i když v menší míře. Při pobytu v zakouřené restauraci se nám dostává do těla oxid uhelnatý (CO) působící na výstelku tepen a prokazatelně způsobuje nemoci a předčasná úmrtí. V průzkumu se ukázalo, že vydechované množství tohoto oxidu je zvýšené již po hodinovém pobytu v zakouřené restauraci. K tomuto výsledku došli studenti během jejich stáže z hygieny a epidemiologie.

Většina z nás si neuvědomuje, že sklenička s přáteli bez štiplavého vzduchu je příjemnější a hlavně zdravější. Máme již mnoho nekuřáckých restaurací a posezení v nich je právě bez tohoto otravného a zdraví škodlivého kouře.