Proč nekouřit aneb vliv na člověka a jeho okolí

old/cigareta-kour.jpg

Kouření je jen vdechování tabákového kouře. Kouřem se do organismu dostane 2000 nejrůznějších chemických látek. Rostlina tabák pochází z Ameriky. V současnosti pěstuje tabák Čína, Indie a Brazílie. Nikde jinde než v tabáku se nevyskytuje rostlinný alkaloid nikotin. U kouření je důležitý vliv nikotinu na lidský mozek.

Cigaretový kouř je plný škodlivin, ať už formal dehydu, který se jinak používá na nakládání mrtvol nebo acetonu používaný k odlakování nehtů, arzen což je jed na krysy až po dehet jenž jen běžně cítit na silnici.

Co se týče zdraví, je každá cigareta pro tělo jako hřebík do rakve, jelikož tělo si pamatuje každou vykouřenou cigaretu. Člověk kouřící denně 20 cigaret má větší šance na nádorové onemocnění, v jeho ústní dutině se tvoří více bakterií jenž přispívaji na zkažení chrupu, ucpávají se cévy a v neposlední řadě vystavuje kouři své okolí.

V této době existuje již mnoho „pomocníků“ při odvykání kouření. Tak proč nezkusit třeba náplasti s nikotinem, které tělo zásobuje nikotinem a tak člověk nemá tendenci tu cigaretu vzít do ruky, nebo tady jsou žvýkačky či elektronická cigareta, která neobsahuje dehet. Tyto přípravky obsahující nikotin jsou součásti léčby nikotinem, jde ovšem o nikotin v čistě podobě nikoliv s dalšími škodlivinami, které jsou obsaženy v cigaretě.

Čím dál více se rozvíjejí i nekuřácké podniky. Lidé nechtějí být vystavování kouři jenž jim „zkracuje“ život a ničí zdraví.

Nekuřte!

Výzkumy prokázaly, že na pasivní kouření zemře ročně 3500 lidí. I když si můžeme myslet, že tím, že sedíme v kuřáckém podniku a nekouříme nám nic nehrozí jsme na omylu. Z kouře jde do vzduchu více jak 5000 chemikálií. Například radioaktivní polonium a okolí je tak vystaveno velmi škodlivému ovzduší.