Vítejte u nás...

Chcete se najíst a posedět v příjemném prostředí bez kouře? Pak jste tady správně. Vítáme Vás na stránkách databáze restaurací, které jsou nekuřácké. Pomocí parametrů výše si zvolte typ podniku, který hledáte, a výsledky se vám zobrazí ihned.

Zaregistrované restaurace nyní certifikujeme. Zařízení, která jsou takto ověřena, budou v databázi   umístěna výše, než zařízení bez certifikátu. Máte o certifikát zájem? Kontaktujte nás na certifikace@nekuracke-restaurace.cz. Certifikace je bezplatná a časově nenáročná.

Jste provozovatel restaurace, kavárny, cukrárny, baru, hospůdky... a Vaše zařízení zde ještě není? Stiskněte:

Registrace

 

Kavárna, kde ticho léčí

Ticho, příjemné prostředí, milý personál. Tak by se dala ve stručnosti charakterizovat Tichá kavárna, kterou najdete poblíž metra Ládví (Burešova  12, Praha 8). Otevřeno mají každý den od 13 do 21 hodin a chodí tam nejen lidé z místního sídliště. Jedná se o první pražskou kavárnu, kde zákazníky obsluhují neslyšící zaměstnanci. Slavnostně otevřena byla 11. listopadu 2011. Tedy samé šťastné jedenáctky...

"Problematika pracovního uplatnění neslyšících v České republice je stále velmi aktuální téma. Ačkoliv nabídka studijních a učebních oborů pro neslyšící se oproti letům minulým značně rozrostla a zpestřila – přesto jen málo absolventů nachází uplatnění v reálném pracovním životě. Konkrétním případem jsou neslyšící absolventi učebního oboru Kuchař – Číšník," je uvedeno na webu kavárny. Právě proto tento projekt, ve spolupráci neziskových organizací 365, o.p.s. a APPN, o. s. (Agentura pro neslyšící) vznikl. Kavárna je nekuřácká.

Neslyšící si v kavárně mohou objednat ve znakovém jazyce, ostatní se dorozumí i prostřednictvím barevné pomůcky, kterou přivolají obsluhu. Kavárna nabízí kurzy do znakového jazyka i kulturní program (pro dospělé i pro děti): divadlo, kino, koncerty, vesnisáže obrazů nebo fotografií, maškarní, bleší trhy, besedy (například cestovatelské), výtvarné workshopy... Všechny akce jsou tlumočeny do znakového jazyka. V kavárně si můžete dát nejrůznější nápoje, včetně výborných kafíček.

Sladkosti i domů
V rámci spolupracující Tiché pekárny tam neslyšící pekařky každý den připravují domácí dorty, koláče nebo francouzské quiche. Sladkosti si můžete objednat i domů. Před Vánocemi si tam můžete objednat dokonce i vánoční cukroví - chutná jako od maminky. Jedná se o mix všeho možného – lineckých koleček, vanilkových rohlíčků, banánků, rumových kuliček, pracen, marokánek, kokosek… Loni stál kilogram  400 korun, je ale možné objednat si třeba jen půl kila, dle potřeby.

Vánoce jsou daleko, tak máte dost času na přemýšlení, zda se vám chce péct, nebo raději spojit příjemné s užitečným, cukroví si objednat a zároveň pomoci. Do kavárny však neváhejte zavítat již nyní, s její návštěvou můžete spojit procházku nebo výlet do Prahy. Provoz Tiché kavárny je druhem sociálního podnikání, zisk  je použit výhradně k jejímu dalšímu rozvoji a podpoře služeb pro neslyšící.

Andrea Cerqueirová

 

ANKETA

Nejbližší restaurace (1506)

Restaurace Sokolovna

630/sam-3928.jpg
Krásná 243, Krásná, 352 01
6765km V
Rodinný penzion se nacházi na malebném a klidném mistě, vzdáleném 1km od Aše. V přízemí se nachází stylová restaurace, v létě je navíc možné využít posezení na přilehlé terase. Pro rodinné události, firemní večírky či různé kulturní akce je k disp...
Kapacita: 40 míst, z toho 40 nekuřáckých.

Čajovna

nahled
Neumannova 2, Aš, 352 01
6767km V
Kapacita: neuvedeno

Hotel restaurant Švejk

979/hotel-5.jpg
Bublava 245, Bublava, 358 01
6780km V
První Švejk restaurant v Krušných horách se nachází v obci Bublava na samých hranicích se SRN. Budova, ve které se restaurace Švejk nachází je původní německá stavba cca. 100 let stará, původně sloužící jako obecní kino. První restaurace byla zříz...
Kapacita: 200 míst, z toho 200 nekuřáckých.

Hotel Komorní hůrka spa & wellnes

1376/front006-2.jpg
Komorní dvůr 45/11, Czech Republic,
6783km V
Hotel Komorní Hůrka se nachází jen 1200 m od Františkových Lázní a 2,5 km od Chebu. Leží na hranici s Národní přírodní památkou Komorní hůrka, která patří k nejatraktivnějším místům v blízkosti lázní. Její pozoruhodnost zejména umocňuje spojení s Johanem Wolfgangem Goethem. Klientům hotelu jsou k dispozici prostorné pokoje vybavené elegantním stylovým nábytkem se „zřetelem“ na maximální komfort a úroveň poskytovaných služeb.
Kapacita: 80 míst, z toho 80 nekuřáckých.

Krajinka Café Bar

nahled
Nad Řekou 2070/3, Cheb, 350 02
6785km V
Kapacita: 35 míst, z toho 35 nekuřáckých.

Penzion u Jelínků

nahled
, ,
6794km V
Kapacita: 30 míst, z toho 30 nekuřáckých.

Hotel Seifert

nahled
Nové Hamry 13, Nové Hamry, 362 21
6794km V
V hotelu Seifert očekávejte profesionální tým pracovníků v oboru cestovního ruchu a hoteliérství, který Vám nabízí pomoc při realizaci a tvorbě programové náplně jakéhokoliv typu skupinové dovolené, firemních školení či pobytů škol v přírodě, spol...
Kapacita: 150 míst, z toho 150 nekuřáckých.

Hotel Ochsendorf

1347/002.jpg
Majakovského 289, Horní Blatná, 362 35
6795km V
Horský rodinný hotel s restaurací v Krušných horách v obci Horní Blatná nabízí posezení v restauraci s českou i mezinárodní kuchyní. Nabízíme jídla z kuřecího, vepřového, hovězího masa, sladkovodní i mořské ryby. Dále nabízíme jídla pro vegeteriány a při předobjednávce i pro celiatiky. V letních měsících možnost posedět na záhrádce na čerstvém horské vzduchu.
Kapacita: 40 míst, z toho 40 nekuřáckých.

Hotel Ochsendorf

257/002.jpg
Majakovského 289, Horní Blatná, 362 35
6795km V
Horský hotel Ochsendorf, Horní Blatná s kapacitou 38 osob nabízí ubytování a oddych v čistém prostředí Krušných Hor. Hotel je plně nekuřácký, vč. restaurace. Restaurace nabízí českou i mezinárodní kuchyni. Na přání jsme schopni zajistit stravování...
Kapacita: 38 míst, z toho 38 nekuřáckých.

Výletní restaurace a pension Kukačka

nahled
Tisová u Nejdku, Nejdek, 362 21
6795km V
Kapacita: 35 míst, z toho 35 nekuřáckých.